Середня місячна температура повітря в березні порівняно з лютневою різко підвищується і складає 3° морозу - 2° тепла, на Закарпатті і крайньому півдні України до 6° тепла.

Абсолютний мінімум температури становить 22-37°, на півдні України 11-27° морозу; абсолютний максимум 16-28° тепла, на Одещині та в Криму до 29-30°.

Перехід середньої добової температури повітря через 0° в бік її підвищення здійснюється: на півдні України та Закарпатті - у першій декаді, у східних та північно-східних областях - у третій, на решті території - у другій декаді місяця.

Середня місячна кількість опадів складає 24-50 мм, місцями у Карпатах, на Закарпатті та в горах Кримудо 100 мм.

Сніговий покрив відсутній, як правило, у південних та західних областях. На решті території сніг поступово сходить протягом першої та другої декад, у Чернігівській та Сумській областях - у третій декаді.

У березні ще бувають хуртовини, ожеледь, налипання мокрого снігу.

Прогноз середньої місячної температури та кількості опадів 

у березні 2014 року (за даними Українського гідрометеорологічного інституту)

Середня місячна температура очікується 0-6° тепла (на Сумщині 1° морозу), що в Криму та західних областях на 1-2º вище за норму, на решті території – в межах норми.

Місячна кількість опадів очікується 20-40 мм, в гірських районах місцями 45-70 мм, що в Одеській, Миколаївській, Кіровоградській, Черкаській, Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Волинській та Рівненській областях в межах норми, на решті території – менше за норму.