До системи AgroPower, входять продукти або суміші, засобів захисту рослин,  макро, мікродобрив, стимуляторів росту, антистресантів та інших речовин, які значно покращують ростові процеси, посилюють природній імунітет, збільшують врожайність та поліпшують якість  продукції.

                                                                                                                                       Заєць С.О.

                                                                                                            зав. відділу агротехнологій,

                                                                                                                         кандидат с.- г. наук 

Колченко А.В.

                                                                                                                    м. науковий співробітник

                                                                                                                           Тараненко О.Ю.

  м. науковий співробітник

Інститут зрошуваного землеробства НААН України

м. Херсон

На Півдні України посівам пшениці озимої восени істотну шкоду завдають грибні хвороби, такі як фузаріозна і гельмінтоспоріозна кореневі гнилі, борошниста роса, бура іржа та інші шкідливі організми.

Захист сходів та молодих рослин у колективних, фермерських та одноосібних господарствах в осінній період досягається шляхом передпосівної обробки насіння фунгіцидними та інсектицидними протруйниками з подальшою обробкою посівів необхідними пестицидами згідно “Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні”. Це потребує значних матеріальних витрат на проведення захисту рослин і створює певну небезпеку довкіллю за рахунок залишків пестицидів.

Ще за шкільної програми ми пам’ятаємо, що за величиною часток речовин, що складають дисперс¬ну фазу, дисперсні системи діляться на грубодисперсні (суспензії, емульсії, порошки) з розмірами часток більше 100 нм і тонкодисперсні (колоїдні розчини або колоїдні системи) з розмірами часток від 100 до 1 нм.
Якщо ж речовина за своїм розміром менша Інм, утворюється гомогенна система — розчин. Він од¬норідний, поверхні розділу між частками і середовищем немає. Дисперсні системи і розчини дуже важливі в повсякденному житті і в природі. Проаналізуймо самі: без нільського мула не відбулася б велика цивілізація Давнього Єгипту; без води, повітря, гірських порід і мінералів взагалі б не існувала жива планета — наш загальний будинок — Земля; без кліток не було б живих організмів і так далі.

У господарствах деяких регіонів нерідко виникає проблема - пестицид не спрацював на належному рівні - в чому причина?!

У більшості випадків винна вода, так як багато пестицидів  чутливі до лужного гідролізу. Простіше кажучи, розпадаються при рН води більше 7.

Вплив якісних характеристик води на пестициди і ефективність хімічних обробок: