За сьогоднішніх умов перед кожним аграрієм постають складні питання: що робити і як правильно господарювати, щоб отримати прибуток?

Компанія CHEMISCHE GUTER AG дає можливість в умовах кризи отримати прибуток завдяки заощадженню на придбанні зайвої кількості традиційних обігових засобів для виробництва одиниці продукції, збільшуючи при  цьому валовий її обсяг з одиниці площі шляхом впровадження інноваційних продуктів.

У системі «AgroPower» застосовують визнані світом найсучасніші інноваційні розробки в ЗЗР, які на 20 – 30% менш токсичні для рослинного організму за традиційного використання пестицидів. Також вона ґрунтується на використанні інноваційних засобів живлення рослин, що дає змогу скоротити витрати на основні добрива до 30 %, а одночасне їх застосування із ЗЗР додатково знижує норми внесення  пестицидів до 15 – 20%.

Деякі правила застосування системи «AgroPower»

1.     Завжди використовуйте БІОСТИМИ

Сьогоднішні розрахунки аграріїв потрібної кількості мінеральних добрив, як не парадоксально, ґрунтуються на рекомендаціях … 60 – 70-х років минулого століття (!). Інтенсивне зростання цін призводить до того, що частка вартості добрив в виробництві с. – г. продукції становить понад  40%.

В 2014 році компанія  зареєструвала нову лінію продуктів – це органо – мінеральні добрива серії «БІОСТИМ». Завдяки їхньому застосуванню вже сьогодні кожне господарство може знизити кількість використання основних добрив  від 20 до 30%.

Після внесення БІОСТИМІВ збільшується об’єм кореневої системи рослини та кількість кореневих волосків. Корені активізують виділення, які розщеплюють недоступні рослинам форми мінеральних добрив та забезпечують рослину продуктами живлення. Крім цього, посилені процеси фотосинтезу та вироблення енергії разом із повноцінним живленням  стимулюють інтенсивні біохімічні реакції із вироблення необхідних гормонів росту. Саме кількість гормонів (їхнє співвідношення) дає змогу рослині позитивно витримувати стресові фактори, захищати себе від негативного впливу хвороб і шкідників,  що дає можливість додатково заощадити на внесенні фунгіцидів до 20 %. До того ж БІОСТИМИ - відмінні «провідники» пестицидів - за одночасного їхнього внесення із ЗЗР останніх потрібно використовувати на 10 – 20% менше.

Торік аграрії на власні очі переконались  в ефективності  БІОСТИМІВ та засобів захисту рослин із низьким пестицидним навантаженням. Так, господарства, які впроваджували систему «AgroPower», спостерігали прискорене змикання міжрядь у посівах цукрових буряків, отримали прибавку в урожайності таких культур, як соя, цукрові буряки, кукурудза та зернові колосові.

Зокрема 2014 р. ми  провели польові випробування на базі господарства «Дубовицьке». Було підтверджено, що чотирикратне внесення БІОСТИМІВ дало змогу заощадити до 30% основних добрив та 20% фунгіцидів.

Приклад розрахунку. Для отримання 65 ц/га озимої пшениці на опідзолених чорноземах на 1 га потрібно внести 340 кг селітри, 250 – амофосу, 200 – хлористого калію. Орієнтовна вартість – 380 у. о./га.

Фактично ж було внесено 230 кг селітри, 160 - амофосу, 130 кг хлористого калію (всього – на 240 у. о./га + 2,0 л/га Біостимів  (вартість - 40 у.о.). Кількість застосованих фунгіцидів зменшено на 20% - економія 10 у. о. Загальна додаткова економія на 1 га становила 110 у. о.

Табл. 1. Ефективність протруйника Скарлет на пшениці озимій в умовах зрошення (сорт Херсонська безоста), Інститут зрошуваного землеробства НААН, Херсон (С. Заєць – канд. с/г наук, А. Колченко – мол. наук. співроб., О. Тарасенко -  мол. наук. співроб.)

Варіант

Норма витрати препарату, л/т Сила росту,% Лабораторна схожість, % Польова схожість, %
Контроль (без протруєння)

0

92,4

94,5

89,5

Скарлет, м. е.

0,4

94,3

96,6

93,7

 

Табл. 2. Біометричні показники рослин пшениці озимої залежно від протруювання насіння Скарлет, м. е., Інститут зрошуваного землеробства НААН, Херсон

Варіант

Вага зразка, г/м² Кількість, шт./м² Висота рослин, см
Контроль

503,6

221 – 1113

21,4

Скарлет, м. е.

616,5

260 – 1505

26,2

 

2.     Користуйтесь колоїдними розчинами та мікроемульсіями або препаратами, які мають низьке пестицидне навантаження на культуру.

Не секрет, що хімізація сільського господарства через знищення корисної біоти ґрунтів пестицидами вже призвела до значного зниження їхньої родючості. А подальша інтенсивна хімізація призведе до забруднення навколишнього середовища та зниження врожайності культур. Інноваційні розробки на основі колоїдних формуляцій від CHEMISCHE GUTER AG значно зменшують пестицидне навантаження на рослину і не знищують біоту, адже, порівняно із традиційними ЗЗР, нашим розробкам потрібно в 1,5 – 3 рази менше кількості діючих речовин.

Інноваційні формуляції ККР та МЕ, які у робочих розчинах є абсолютно стійкими – не випадають в осад, дають змогу господарствам покращувати логістику приготування пестицидів та їхньої доставки до поля, а це - додаткове заощадження ПММ, часу тощо. А правильне застосування препаратів допомагає аграріям суттєво економити кошти. Так, традиційна вартість захисту від бур’янів посівів цукрових буряків за схемою від CHEMISCHE GUTER AG становить 225 – 250 у. о., кукурудзи – 17 - 20, сої  від 20 до 50 у. о.

Наведемо деякі приклади:

Приклад № 1.  Захист сої від бур’янів -  45 у. о./1 га

 •  До сходів – Зонтран ККР – 0,7 л/га
 •  У фазі 2 – 3 трійчастих трилисників:

Зонтран ККР – 0,3 л/га

Бентазон 48% – 1,5 л/га

Форвард МКЕ – 1,2 л/га

Приклад № 2. Захист сої від бур’янів (у сівозміні без цукрових буряків)

 •  До сходів – Зонтран ККР – 0,6 – 1,0 л/га

Гермес МД – 0,8 – 1 л/т

Приклад № 3.  Захист сої від бур’янів (у сівозміні посіви сої – без  засмічення пасльоном чорним –  Solanum nigrum) – 35 у. о./1 га

 • До сходів – Зонтран ККР – 1,0 л/га
 •  У фазі 2 – 3 трійчастих трилисників:
 • Трифенсульфурон - метил – 0,006 л/га

Форвард МКЕ – 1,2 л/га

3.     Користуйтесь мікроемульсійними протруйниками з регуляторами росту від CHEMISCHE GUTER AG

Ефективний захист та швидкі стартові ростові процеси у рослинному організмі з перших етапів життя із подальшим формуванням потужної кореневої системи – це надійний фундамент майбутнього врожаю. Тому мікроемульсійні протруйники Скарлет, Бенефіс, Поляріс з регуляторами росту стимулюючого типу, що містить формуляція кожного препарату, – це стрімкий ріст і розвиток рослин та ефективний захист культури протягом усієї вегетації – аж до збирання.

Так, за даними багатьох інститутів та господарств, протруйники значно посилюють посівні кондиції насіннєвого матеріалу, підвищуючи енергію та схожість від 2 до 7%, збільшують об’єм кореневої системи, кількість кореневих волосків, самих рослин та продуктивних стебел (табл. 1, табл. 2).

Підсумки

 •  У разі застосування продуктів системи «AgroPower» кожне господарство зекономить кошти та отримає додаткову прибавку урожайності.
 •  Використовуючи мікроемульсійні протруйники від CHEMISCHE GUTER AG господарство заощадить на використанні меншої кількості посівного матеріалу та значно підвищить посівні показники.
 • Із перших днів використання мікроемульсійних протруйників у рослин формується потужна коренева система, яка в подальшому забезпечуватиме поживними речовинами з більшого об’єму ґрунту та вологою із нижніх горизонтів, що вберігатиме від посухи тощо.
 •  Застосування колоїдних розчинів – пестицидів із меншою кількістю діючих речовин – зменшує пестицидне навантаження на рослини, які до того ж краще розвиваються, а отже, Ви отримуєте вищу урожайність.
 •  Використання колоїдних розчинів – це значна економія коштів, оскільки Ви купуєте менше діючої речовини.
 •  Комплексне застосування БІОСТИМІВ із пестицидами – це значне (до 30%) заощадження коштів на вирощування культур порівняно з традиційними схемами.
 •  Введення у систему вирощування нано – пестицидів та БІОСТИМІВ – підвищення урожайності с/г культур та родючості грунту через відновлення біологічно – корисних організмів.