Препарат:
Норма витрати: кг/га, т Вартість 1л/кг: $
Гектарна вартість: $ Площа обробітку: га
Для обробітку в зазначеній
площі вам необхідно
л продукту .
Загальна вартість на га, становить
banner_inner
Avatar of admin

by

Українські екологи закликають заборонити фосфід цинку

Українські екологи закликають заборонити фосфід цинку

Василь Голубка

“Захисники природи попереджають про екологічну катастрофу. Вони вимагають заборонити застосування для обробки полів фосфіду цинку. Це отрута, яку фермери використовують для знищення гризунів. Екологи запевняють – разом з шкідниками масово гинуть і інші тварини”.

Таким повідомленням розпочався випуск новин телеканалу ІНТЕР 22 серпня 2012 року. Питання використання фосфіду цинку вже неодноразово підіймалося в Українському суспільстві на різних рівнях, адже це сильнодіюча отрута не вибіркової дії, яка за деякими даними використовувалась в німецьких камерах смерті. Фосфід цинку при контакті з вологою або кислотами утворює ядовитий нервно-паралітичний газ фосфін.

Ця отрута як засіб боротьби з гризунами вже давно заборонені в країнах ЄС, а також в Росії та Білорусі. Україна залишилася останньою великою європейською країною, де офіційно зареєстрований, продається, використовується і рекламується даний препарат.

В даному сюжеті екологи підіймають питання нищівного впливу препаратів на основі фосфіду цинку на живу природу, зокрема на птахів, ВРХ, домашніх та свійських тварин. Але основну загрозу цей препарат становить безпосередньо для людей, оскільки фосфід цинку (темно-сірі кристали з часниковим запахом) подразнюють дихальні шляхи. Вдихання фосфіну, що утворюється при гідролізі фосфіду цинку, може викликати набряк легенів. Фосфід цинку вражає печінку, нирки, серце і нервову систему. Вплив у великій дозі може викликати смерть.

Фосфід цинку належить до препаратів І-ї групи токсичності (найвищої), і є високо небезпечною речовиною для людей.

Не менш важливим фактором є і низька ефективність препаратів на основі фосфіду цинку проти мишовидних гризунів:

  • по-перше, несмертельна доза викликає у гризунів відразу, і вони більше не поїдають даної приманки
  • по-друге, низький коефіцієнт знищення колонії, який пояснюється тим, що фосфід цинку проявляє дуже швидку (декілька хвилин) летальну дію. А за рахунок того, що всі гризуни ведуть колоніальний спосіб життя, бачачи що деякі особини їх роду загинули після вживання даної приманки, решта гризунів вже не будуть її поїдати.

Разом з тим, можна зрозуміти і українських сільгоспвиробників, адже до недавнього часу не існувало препарату здатного замінити фосфід цинку.

Компанія “Щолково Агрохім” розробила та запатентувала, новий, сучасний родентицид Ізоцин, МК, на основі діючої речовини – ізопропілфенацин. Ізопропілфенацин, діюча речовина, що винайдена та запатентована фахівцями “Щолково Агрохім”, та є антикоагулянтом крові – речовиною, що призводить до не згортання крові, в результаті чого руйнуються стінки судин гризуна та відбувається внутрішній крововилив.

Настання летальної дії відбувається на протязі 2-3 діб з моменту поїдання приманки, а отже за цей період всі особини з колонії поїдають приманку що дозволяє досягти 95-98% знищення популяції.

Ізонин відноситься до ІІ-го класу токсичності (середньо токсичні), та безпечний для людей котрі працюють з ним. Пари препарату безпечні при вдиханні людьми.

Родентицид Ізоцин виготовлений на основі масляного концентраті, що звільняє від необхідності додавати при приготуванні приманки олію, для приваблювання гризунів.

Завантажити листівку по родентициду Ізоцин

Перейти до опису родентициду Ізоцин